Poul Hundevad. Kommode, palisander

Varenummer: 6232683

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Poul Hundevad. Kommode af fineret palisander, front med fire skuffer, senere monteret uoriginale ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 76 L. 70 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, nuanceforskel på topplade, enkelte minimale finerafslag.

Auktionen afsluttes:  05-10-2022 13:58:00
Showroom:   Aarhus, DK