Poul Hundevad. Kommode, palisander

Varenummer: 6232683
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.400

Poul Hundevad. Kommode af fineret palisander, front med fire skuffer, senere monteret uoriginale ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 76 L. 70 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, nuanceforskel på topplade, enkelte minimale finerafslag.
Auktionen afsluttes:  11-10-2022 19:53:51
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

1606509 09-10-2022 09:29:13 DKK 1000