Poul Hundevad. Serveringsvogn / bakkebord, teaktræ

Varenummer: 6293829
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.400

Poul Hundevad. Serveringsvogn / bakkebord af fineret teaktræ, to bakker, runde ben, afsluttet på hjul.
Fremstillet hos Poul Hundevad, Vamdrup. Model PH 23/2. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle skjolder.
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 19:57:00

2171075 02-12-2022 22:25:09 DKK 1500
220740 29-11-2022 16:58:40 DKK 1400