Poul Janus Ipsen. Fire kompositioner (cd)(4)

Varenummer: 6359148
Vurdering: DKK 1.500

Poul Janus Ipsen (f.1936). Fire kompositioner. Komposition med hånd. Litografi, 206/275. Sign. og dat. Poul Janus Ipsen 92. Lysmål 36 x 35 cm (52 x 51 cm). Komposition med hånd og fjer. Litografi, EA. Sign. og dat. Poul Janus Ipsen 95. Lysmål 37 x 36 cm (57 x 55 cm). 'Tilskueren'. Litografi, ET 24/140. Sign. og dat. Poul Janus Ipsen 71. Lysmål 44 x 40 cm (65 x 58 cm). Fremstår gulnet. Komposition. Litografi, 248/300. Sign. og dat. Poul Janus Ipsen 1978. Lysmål 74 x 54 cm (75 x 56 cm).(4)
Auktionen afsluttes:  04-06-2023 20:26:00