Povl Eskildsen for Gloster. Par stabelbare havestole / armstole, model Azore (2)

Varenummer: 6256807

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Povl Eskildsen. Par stabelbare havestole / armstole med stel af sortlakeret aluminium, sæde og ryg af udspændt sort mesh / net. Fremstillet for Gloster, model 'Azore'. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser på stel, en stol med nuanceforskel på sæde. (2)

Auktionen afsluttes:  29-09-2022 20:28:25
Showroom:   Aarhus, DK