Povl Eskildsen for Gloster. Par stabelbare havestole / armstole, model Azore (2)

Varenummer: 6256807
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 3.000

Povl Eskildsen. Par stabelbare havestole / armstole med stel af sortlakeret aluminium, sæde og ryg af udspændt sort mesh / net. Fremstillet for Gloster, model 'Azore'. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser på stel, en stol med nuanceforskel på sæde. (2)
Auktionen afsluttes:  09-06-2023 15:01:43

644590 05-06-2023 19:08:15 DKK 900