Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair

Varenummer: 6094063
Vurdering: DKK 10.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair, betrukket med sort læder. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. H. 89 cm. B. 68 cm. SH. ca. 44 cm. Fremstår med enkelte ridser på fod samt brugsspor.

Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over eksklusive møbler og lamper
Se og byd på alle værkerne her.

Auktionen afsluttes:  17-08-2022 14:52:21
Showroom:   Herlev, DK