Preben Hornung cd. Olie på lærred, 'Stilleben'

Varenummer: 5736370
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Preben Hornung 1919-1989. ' Nature Morte', æbler, olie på lærred, Sign. i monogram. 47 x 70 cm (55 x 78 cm). Fremstår med minimale afskalninger.

Auktionen afsluttes:  02-10-2020 20:14:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1