Rasmus Munk ”kunst- og gourmettræ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504553
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 42.000
Vurdering: DKK 26.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Rasmus Munk ”kunst og gourmettræ”
Køkkenchef og medejer af restauranten Alchemist har pyntet et kunst- og gourmettræ til dig der vil opleve mad i en helhedsoplevelse. Træet er pyntet med håndskårne dekorationer og kulinariske smagsoplevelser til gavekort på Alchemist. Byd med og kom på en gastronomisk rejse.

BEMÆRK: Auktionen kan ikke fortrydes
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx gavekort, kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.

Alchemist
1 stk. Gavekort til menu 50 impressions + vinmenu Essential eller alkoholfri pairing på Alchemist + cocktails og champagne for 4 personer á 17.600 kr. 25 stk. ”Travel Papers" med spiselige citater fra Alchemist menu.

Vicki Zoé
20 stk. håndskårede papirklipornamenter (Vicki Zoé har lavet dekorationerne i Alchemists sommerfuglerum og pop up menu'er) á 200 kr.

Copenhagen Contemporary
1 stk Årskort for 2 pers + 1 mulepose med gaver samt Claudia Comte katalog og strømper, Donna Huanca katalog á 1.175 kr.

Gris, Lam og Ko
1 stk. Gavekort. 100% økologisk kød, pølser og charcuteri fremstillet med omhu, passion og faglig stolthed i eget slagteri ved Roskilde á 1.200 kr.

Frederiksdal Kirsebærvin
1 stk. Gaveæske med tre varianter af Kirsebærvin – Sur Lie, Rancio og Reserve fra Frederiksdal á 299 kr.

Empirical
1 flaske ”Fallen Pony” "An aromatic double-fermented quince tea spirit made from a base of quince, barley koji, Belgian Saison yeast, and pilsner malt wash" á 400 kr.

Høstet
1 kasse med produkter fra Bornholmske HØSTET x1 Havtorn marmelade, x1 Havtornsaft, x1 økologisk Havtornsaft, x1 tørrede Havtornflager x1 Havtornsirup á 380 kr.

Gestaltens forlag
1 stk. Nordic by Nature, Nordic Cuisine and Culinary Excursions signeret af Rasmus Munk á 400 kr.

Friis Holm
15 stk plader White 40% (100 g) á 90 kr.
40 stk La Dalia 85 % (25 g) á 30 kr.
50 stk Medagla 70% (25 g) á 30 kr.

Bent Brandt: Cristel Castel'Pro
1 stk. Cristel Castel'Pro sauterpande, 3,9 ltr., ø24 cm á 999 kr.
1 stk. Cristel Castel'Pro stegepande, ø28 cm á 849 kr.
1 stk. Cristel Castel'Pro kasserolle, 1,7 ltr., ø18 cm á 786 kr.

Skagerak
1 stk. Juletræsfod á 2.095 kr.

Total værdi: 34.233 kr.

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 12:00:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 42000
345711 19-11-2019 21:33:31 DKK 40000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 39000
345711 19-11-2019 21:33:24 DKK 38000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 37000
345711 19-11-2019 21:33:10 DKK 36000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 35000
345711 19-11-2019 21:32:56 DKK 34000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 33000
345711 19-11-2019 21:32:44 DKK 32000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 31000
1762131 19-11-2019 21:05:13 DKK 30000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 29000
1762131 19-11-2019 21:04:58 DKK 28000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 27000
1762131 19-11-2019 21:04:43 DKK 26000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 25000
1762131 19-11-2019 21:04:35 DKK 24000
1932197 19-11-2019 15:53:23 DKK 23000
1762131 19-11-2019 21:04:18 DKK 22000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 21000
575569 19-11-2019 14:29:40 DKK 20000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 19500
575569 19-11-2019 14:29:40 DKK 19000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 18500
575569 19-11-2019 14:29:40 DKK 18000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 17500
575569 19-11-2019 14:29:40 DKK 17000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 16500
575569 19-11-2019 14:29:20 DKK 16000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 15500
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 15000
1932197 19-11-2019 13:23:49 DKK 15000
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 14500
1277664 19-11-2019 12:11:02 DKK 14000
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 13500
625283 19-11-2019 11:26:19 DKK 13000
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 12500
625283 19-11-2019 11:26:11 DKK 12000
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 11500
625283 19-11-2019 11:26:04 DKK 11000
575569 19-11-2019 11:24:59 DKK 10500
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 10000
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 10000
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 9800
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 9600
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 9400
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 9200
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 9000
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 8800
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 8600
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 8400
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 8200
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 8000
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 7800
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 7600
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 7400
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 7200
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 7000
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 6800
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 6600
575569 19-11-2019 11:24:14 DKK 6400
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 6200
1932121 19-11-2019 10:58:49 DKK 6000
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 5800
1932121 19-11-2019 10:58:43 DKK 5600
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 5400
1932121 19-11-2019 10:58:34 DKK 5200
1715599 19-11-2019 10:05:30 DKK 5000
1932121 19-11-2019 10:58:15 DKK 4800
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 4600
1778587 19-11-2019 10:00:36 DKK 4400
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 4200
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 4000
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 3800
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 3600
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 3400
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 3200
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 3000
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 2800
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 2600
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 2400
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 2200
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 2000
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 1900
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 1800
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 1700
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 1600
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 1500
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 1400
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 1300
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 1200
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 1100
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 1000
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 950
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 900
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 850
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 800
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 750
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 700
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 650
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 600
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 550
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 500
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 450
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 400
1715599 19-11-2019 09:58:41 DKK 350
168188 19-11-2019 09:33:18 DKK 300