Retro brillantcocktailring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.55 ct

Varenummer: 6219221
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 11.500
Vurdering: DKK 15.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Retro brillantcocktailring af 18 kt. hvidguld oval front prydet med 103 større og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.55 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed: VS-SI.
Vægt ca. 10,5 g. Frontmål 2 x 1,75 cm. Ringstr. 50/16. Fremstår omlavet i ringstørelsen, ustemplet og med aldersrelateret brugsspor på hvidguld.

Auktionen afsluttes:  09-07-2022 19:31:59
Showroom:   Vejle, DK