Ring af 14 kt guld prydet med rubin & brillanter 0.16 ct

Varenummer: 6179295
Vurdering: DKK 2.400

Ring af 14 kt. guld og detaljer af hvidguld prydet med rubiner og diamanter der er brilliant slebet på i alt 0.16 ct Farve: Wesselton (H) To Crystal (I), Klarhed: VS2-P1 , ringstårrelse 54 / 17 mm, stemplet 14K samt mester - syretestet til 14 kt guld, vægt 4,8 gram. fremstår med almindelig brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-10-2023 19:14:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej