Robert Jacobsen. Carborundum ætsning i grøn.

Varenummer: 6212715
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 7.000

Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Carborundum ætsning i grøn, nr. 10/80 på karton. Signeret Robert Jacobsen. Bladmål: 51 x 70 cm. Uden ramme. Første foto arkivfoto.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling.

Læs kunstnerprofil her
Auktionen afsluttes:  14-12-2022 16:18:25
Showroom:   DK, Kolding, Platinvej