Robert Jacobsen. Carborundumætsning, 44 ,5 x 58,5 cm

Varenummer: 6212326

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Robert Jacobsen (1912-1993). Figurkomposition. Caborundum ætsning nr 36/50, Sign. Rob. Jacobsen, 44,5 x 58,5 cm, (63,5x75) UR.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling.

Læs kunstnerprofil her

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 18:53:06
Showroom:   Kolding, DK