Robert Jacobsen. Figurkomposition. Kinesisk blæk og oliepastel.

Varenummer: 6212340
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000

Robert Jacobsen (1912-1993). Figur komposition. kinesisk blæk samt oliepastel på kraftig papir, 65,5 x 49,5 cm, signeret Robert Jacobsen. Uden ramme. Fremstår med håndteringsmærker og hul - fra tilblivelsen i kunstnerens værksted.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens atelier/private samling.

Læs kunstnerprofil her
Auktionen afsluttes:  07-03-2023 16:13:29

1166290 07-03-2023 16:11:29 DKK 6000