Robert Jacobsen. Gouache, 64 x 50 cm

Varenummer: 6212714

Næste bud: DKK 12.000
Vurdering: DKK 18.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Gouache mm på håndlavet papir, indrammet i passepartoute bag glas. Signeret Robert Jacobsen, 64 x 50 cm, (83x66).
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling.

Læs kunstnerprofil her

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 19:14:06
Showroom:   Kolding, DK