På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Robert Jacobsen, cd. Kolossal Komposition, 320 x 420 cm.
Vurdering:
300.000
Robert Jacobsen (1912-1993). Stor komposition u/ titel. Akryl på glasfiber i massiv træramme. Signeret Rob. Jacobsen, mål ca. 3,2 x 4,2 meter, incl. massiv træramme. Bemærk: Vejer min. 500 kg.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private samling.
Eftersyn og udlevering aftales med Lauritz.com Esbjerg. Udleveres fra ekstern lager ved Vejle.
Læs kunstnerprofil her
17-10-2021 16:16:00