Robert Jacobsen, cd.. Kolossal Komposition, 320 x 420 cm.

Varenummer: 6036452

Næste bud: DKK 150.000
Vurdering: DKK 300.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Robert Jacobsen (1912-1993). Stor komposition u/ titel. Akryl på glasfiber i massiv træramme. Signeret Rob. Jacobsen, mål ca. 3,2 x 4,2 meter, incl. massiv træramme. Bemærk: Vejer min. 500 kg.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private samling.
Eftersyn og udlevering aftales med Lauritz.com Esbjerg. Udleveres fra ekstern lager ved Vejle.

Læs kunstnerprofil her

Auktionen afsluttes:  29-06-2021 16:36:00
Showroom:  Esbjerg