Robert Jacobsen. Komposition, 52 x 84 cm

Varenummer: 6212317

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 14.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Olie og akvarel på papir indrammet i passepartoute bag glas. Signeret Robert Jacobsen. Bladmål: 52 x 84 cm, (74 x 103). Brugsspor på ramme.
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling.

Læs kunstnerprofil her

Auktionen afsluttes:  10-08-2022 16:30:07
Showroom:   Kolding, DK