Robert Panitzsch. Gadeparti ved Rundetårn og Nørregade, cd.

Varenummer: 5511316
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 2.000

Robert Panitzsch (1879-1949). Gadeparti med Rundetårn set fra hjørnet af Købmagergade og Krystalgade. Olie på lærred, Sign. Robert Pan. 60 x 50 cm. (72 x 52 cm.)

Auktionen afsluttes:  30-11-2019 21:29:00