Rolex 'Datejust'. Herreur i 18 kt. guld med brillantbesat skive, ca. 1987

Varenummer: 6302436

Herrearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr.: 16013, R-serie, cal. 3035, i urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive med brillantbesat punktindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone i guld med logo, riflet lynette af guld, safirglas, monteret med ny læderrem med forgyldt spænde, automatisk urværk. Ø. 36 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 75.500