Rolex 'Oyster Perpetual'. Vintage herreur i 18 kt. guld med sort skive, ca. 1960

Varenummer: 6302431

Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 1007, serienr.: 5513XX, cal. 1560, i urkasse af 18 kt. guld, sort skive med forgyldt stregindeks, optrækskrone med logo, plexiglas, glat lynette, monteret med oysterlænke af 18 kt. guld med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Samlet vægt inkl. værk m.v.: ca. 92 gr. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 75.200