Rose Eken, maleri, ’Kitchen Utensils with Black Ladle’ - Til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5981364
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 1.900

Rose Eken, maleri, ’Kitchen Utensils with Black Ladle’

Rose Eken. 2017. Litografi. Trykt hos Edition Copenhagen. 40 x 60 cm. Edition af 65.

Galleripris: DKK 2.500

Værket er doneret af Rose Eken

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: På alle oplevelser (altså ikke-fysiske varer), hvor der ikke er andet anført, udleveres der et gavekort/bevis/mail med kontaktoplysninger på videre forløb. Dette værdibevis skal enten afhentes i auktionshuset eller sendes mod gebyr. Vinderen af auktionen bedes tage kontakt indenfor en måned efter hammerslag, for aftale om videre forløb, for eventen.

Auktionen afsluttes:  14-04-2021 13:24:54