Royal Copenhagen. Samling bordlamper, væglampe m.m., 1900-tallets 2. halvdel (4)

Varenummer: 6299925

Næste bud: DKK 600
Vurdering: DKK 1.200

Royal Copenhagen. Samling 2 stk. Sidse Werner Apoteker bordlamper + 1 stk. skærm H. 26-28 cm, Michael Bang Mandarin væglampe H. 19 cm samt Michael Bang Etude pendel m/ fatning Ø 30 cm, 20. Årh. 2. halvdel. Fremstår m/ alm. brugsspor. (4)

Auktionen afsluttes:  08-12-2022 14:03:00
Showroom:   DK, Odense, Kratholmvej