Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Taburet /sidebord

Varenummer: 6272816
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Taburet / sidebord af formbøjet bøgetræ, sæder med mørkeblåt linoleum. Fremstillet hos Magnus Olesen. H. 44 Ø 50 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor.
Proveniens: Boet efter Gerda og møbelsnedker Knud Kristiansen indehaver af KK-Møbler i Vilsund samt bror til møbelarkitekt Kai Kristiansen.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 09:43:01
Showroom:   Aarhus, DK