Rundt spisebord, mahogni

Varenummer: 6247264

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Rundt spisebord af fineret og massivt mahogni m.fl. Bordplade med træindlæg, ben med udskæringer. H. 65 Ø. 98 cm. Første halvdel af 1900-tallet. Fremstår med brugsslitage, en tørrerevne på ben, lettere vakkelvorn.

Auktionen afsluttes:  13-08-2022 21:10:07
Showroom:   Aarhus, DK