Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Smykker
Ringe
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Safir- og brillantring af 18 kt. guld, i alt 0.94 ct. Ca. 1960
:
6215644
Hammerslagspris
:
4.600
Vurdering
:
6.000
Safir- og brillanring af 18 kt. guld prydet med rund oval facetsleben safir på 0.65 ct., omkranset og flankeret af 24 mindre brillantslebne diamanter, i alt 0.29 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VS-SI-P1. Caraten på safiren og brillanter er stemplet i ringskinnen. Ca. 1960.
Vægt ca. 6,5 g. Front B. 0,92 cm. Ringstr. 51/16,25. Aldersrelateret brugsspor på guld.
20-07-2022 19:11:24
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1312497
18-07-2022
17:44:21
4600
Til toppen