Safir- og brillantring af platin - i alt ca. 4.22 ct

Varenummer: 6287555

Safir- og diamantring af platin prydet med større oval facetsleben oval lyseblå safir på ca. 3.85 ct., omkranset af 6 baguetteslebne diamanter og 12 mindre brillantslebne diamanter, i alt 0.37 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P1. Caraten på safir og diamanter er stemplet i ringskinnen. Vægt ca. 7,2 g. Front 1,37 x 1,35 cm. Ringstr. 54/17,25. Lettere brugsspor på platin.

Køb nu pris
DKK 12.400