Samling Anders And blade 1 til 8 årgang, bla. a. nr. 1 fra 1949 + solohæfte

Varenummer: 5586477
Hammerslagspris: DKK 7.600
Vurdering: DKK 15.000

Samling Walt Disney's Anders And blade best af: 1. årgang: nr. 1 marts 1949 (brugsspor, med revner tape), nr. 2, nr. 3 (mangler sider samt bagside), nr. 4, nr. 5 (mangler sider samt bagside), nr. 8 og nr. 10 (defekt; klippet bagside) samt nogle løse sider medfølger. 2. årgang: nr. 1 (defekt; klippet bagside), nr. 2, nr. 3, nr. 4, nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, nr. 9, nr. 10 samt nr. 11 Askepot. 3. årgang: nr. 1, nr. 2, nr. 3, nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, aug. Snehvide nr. 9, nr. 10 samt nov. Alice i Eventyrland og nr. 12. 4. årgang: nr. 1, nr. 2, nr. 2 bis Grønland, nr. 3, nr. 4, nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, nr. 9, sept 1952 Familien Ands, nr. 11 samt nr. 11 B Juleparade nr. 12. 5. årgang: nr. 1, nr. 2, nr. 3, nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, nr. 9, nr. 10, nr. 11, nr. 12. 6. årgang: nr. 1, nr. 2, nr. 3, nr. 4, nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, nr. 9, nr. 10, nr. 12. 7. årgang: nr. 1, nr. 2, nr. 4 , nr. 5, nr. 6, nr. 7, nr. 8, nr. 9, nr. 11, nr. 12. 8. årgang: nr. 2 (mangler bagsiden løs forsiden), nr. 7, nr. 15 (juli), nr. 24 (november Juleparade), nr. 25 (dec), nr. 26 (dec). Solohæfter: nr. 1 til nr. 19, nr. 21, 22, 25, 26, 29, 34 samt en verdensomsejling under havet. medfølger en pose med ca. 120 stk diverse blandet stand og alder. Alt med aldersrelateret brugsspor.
Auktionen afsluttes:  18-02-2020 20:44:00