Samling kiksespande, opsats, vaser m.m., 1900-tallet (8(

Varenummer: 6270507
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Samling 2 stk. kiksspande - den ene m/ hjort i glas (låg m/ tryk) & den anden Wedgwood Jasperware m/ chip - H. 14-16 cm, opsats m/ oliven sleben kumme på hul stilk m/ chip H. 23, Ø 26 cm, 2 stk. vaser af opalglas m/ dekor. H. 22 cm, vase m/ rose & flæsekant H. 30 cm, vandkaraffel H. 18 cm, kegleformet vase m/ dekor. H. 23 cm, 20. Årh. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. ridser m.m. (8)

Auktionen afsluttes:  30-09-2022 14:58:04
Showroom:   Odense, DK

2012951 27-09-2022 20:11:59 DKK 500