Samling kunstbøger (48)
Hammerslagspris:
1.500
Vurdering:
2.200
En samling kunstbøger, heriblandt Per Kirkeby Dagbog III, eksemplar med usign. original radering. Endvidere Morten Løbner Espersen, Per Kirkeby, Odsherredmalerne, Klenø, Ejler Bille, Johannes larsen, Alechinsky, Fynbomalerne, Carsten Jensen, Maja Lise Engelhardt, Finn Have, Færøernes billedkunst, Kjeld Ulrich, Danske Portrætter, Bjørn Nørgaard, Lars Nørgård, Dansk Kunst i 1990'erne, Tom Krøjer, Hans Lynge, Lars Ahlstrøm, Det Nordiske Lys, Kjeld Heltoft, Ny Carlsberg Fondet,Tróndur Pattersson, Erik Bille Christiansen m.fl. I alt 48 bøger. Brugsspor. Overvejende i pæn stand. (48)
14-06-2023 20:40:32
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2267816
14-06-2023
20:38:32
1500