Samling ravsmykker (7)

Varenummer: 6184928

Næste bud: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Samling ravsmykker bestående af: Halskæde med polerede ravstykker i forløb største l. 3.5 cm. L. ca, 64 cm. Armbånd med polerede ravstykker Ø6 cm, Vedhæng h. 4.5 x 3,3 cm, vægt 16 gr. Vedhæng i form af kors h. 3.1x2.2 cm, Ring i sterlingsølv med poleret ravstykke ringstr. Ø20.25/63.5. Par ørehænge h. 3 cm, ustemplet. Dråbeformet vedhæng med sølvmontering h. 6.4 cm incl. øsken. Medfølgende kæde i sølv l. 60 cm. Samlet vægt excl. kæde 127 gr. Med alm. brugsspor (7)

Auktionen afsluttes:  08-07-2022 19:47:50
Showroom:   Næstved, DK