Samling terracotta, keramik og gips figurer (8)

Varenummer: 6244161
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Samling terracotta, keramik og gips figurer iform af: Edith Ludvigsen (1904-1992) mand og damefigur h. ca. 14.5 cm, sign. monogram. Siddende dreng sign. K.H. h. 12 cm, Royal Copenhagen. Liggende hjorth l. 31 cm, sign. HLN 20435 - 12/200. Herreportræt (til ophæng) h. 18 cm, figurgruppe med tre personer/musikanter h. 23 cm, usign. Portræt af dreng (til ophæng) sign. G.L.1942 h. 23 x 18 cm. Buste af ung mand h. 45 cm, usign. Dele med afslag, skrammer og brugsspor (8)

Auktionen afsluttes:  14-08-2022 10:49:49
Showroom:   Næstved, DK