Samling tyske porcelænsfigurer (14)

Varenummer: 6217077

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Samling tyske porcelænsfigurer bl.a, Eventyrfigurer som Askepot og Fyrtøjet. Produceret hos Saksen, GDR og Hummel. Fremstår med brugsspor. Enkelt med skår. (14)

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 13:17:09
Showroom:   Herlev, DK