Kategori  Vurdering

Samuel Joensen-Mikines, cd. Færøsk bygd med havet i baggrunden i solnedgang.

Varenummer: 5359108
Vurdering: DKK 70.000
Samuel Joensen - Mikines, (1906-1979) Færøsk bygd med havet i baggrunden i solnedgang. Olie på lærred. Sign. samt dat. S. J - Mikines. 53. 96 x 115 cm. ( 103,5 x 124 cm. ) Fremstår med ridser og afskalninger, trænger til rens.

Auktionen afsluttes:  26-06-2019 21:16:00