Sandie Westh ”Luksus Bornholmer træ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5503125
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 10.000
Vurdering: DKK 19.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Sandie Westh ”Luksus Bornholmer træ”
Debattør og Radiovært Sandie Westh har pyntet sit træ med det bedste fra sin fødeø, Bornholm. Læn dig tilbage i total afslapning, og oplev de kulinariske Bornholm. Byd på nydelse i flere lag og ganske særlige oplevelser.

BEMÆRK: Auktionen kan ikke fortrydes
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx gavekort, kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.

DAT
2 stk. indenrigs t/r flybilletter til valgfri indenrigsrute værdi 6.000 kr.

Kadeau
1 stk gavekort til Middag for 2 personer inkl. Vinmenu á 5.400 kr.

Nordlandet
1 stk. gavekort 1 overnatning for 2 pers på Nordlandet med havudsigt samt 2x Nordlandsaften á 3.590 kr.

Hotel Griffen
1 stk. gavekort til Ophold og wellness for 2 personer, 2 overnatninger i dobbeltværelse med morgenbuffet samt entre til Den Bornholmske Diamant Spa á 2.900 kr.

Micheal Geertsen
1 stk. gavekort til besøg på Micheal Geertsen værksted og et 2 timers drejekursus, samt rundvisning på galleri Køppe contemporary objects á 2000 kr.

Skagerak
1 stk. Juletræsfod á 2.095 kr.

Svaneke Bryghus
2 stk julegaveæsker med øl á 100 kr. 1 stk. gavekort til Svaneke Bryghus á 500 kr.

Bornholms Middelaldercenter
1 stk årskortguld for 2 voksne og 2 børn (når kortet er indløst, kan der bookes privat rundvisning på Hammershus á 600 kr.

Bornpark minigolf
1 stk. gavekort for 4 personer i 2020 á 320 kr.

Svaneke Chokoladeri
1 stk. gavekort til forretning eller webshop á 300 kr.

Total værdi: 23.955 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 13:30:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1347701 03-12-2019 07:57:49 DKK 10000
1911645 25-11-2019 19:35:21 DKK 9800
944096 23-11-2019 21:30:06 DKK 9600
1573553 23-11-2019 17:12:09 DKK 9400
1839026 21-11-2019 16:17:26 DKK 9200
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 9000
1839026 21-11-2019 16:16:35 DKK 9000
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 8800
1839026 21-11-2019 16:16:19 DKK 8600
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 8400
1298430 19-11-2019 19:39:43 DKK 8200
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 8000
1298430 19-11-2019 19:39:38 DKK 7800
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 7600
1298430 19-11-2019 19:39:31 DKK 7400
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 7200
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 7000
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 7000
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 6800
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 6600
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 6400
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 6200
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 6000
1768048 19-11-2019 19:32:37 DKK 5800
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 5600
1301262 19-11-2019 19:17:17 DKK 5400
1032169 19-11-2019 18:27:17 DKK 5200
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 5000
1032169 19-11-2019 18:27:04 DKK 4800
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 4600
1032169 19-11-2019 18:27:04 DKK 4400
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 4200
1032169 19-11-2019 18:27:04 DKK 4000
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 3800
1032169 19-11-2019 18:27:04 DKK 3600
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 3400
1032169 19-11-2019 18:26:54 DKK 3200
1828385 19-11-2019 16:43:23 DKK 3000
1055075 19-11-2019 16:15:18 DKK 2800
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 2600
1055075 19-11-2019 16:14:08 DKK 2400
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 2200
1751822 19-11-2019 14:26:24 DKK 2000
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 1900
1751822 19-11-2019 14:26:17 DKK 1800
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 1700
1751822 19-11-2019 14:25:44 DKK 1600
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 1500
1751822 19-11-2019 14:25:36 DKK 1400
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 1300
1751822 19-11-2019 14:25:15 DKK 1200
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 1100
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 1000
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 950
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 900
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 850
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 800
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 750
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 700
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 650
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 600
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 550
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 500
1768048 19-11-2019 11:38:23 DKK 450
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 400
1506460 19-11-2019 11:35:38 DKK 350
168188 19-11-2019 11:20:47 DKK 300