SAX Møbelfabrik. Et sæt på seks stole, nypolstret med sort læder (6)
Vurdering:
6.000
SAX Møbelfabrik. Spisestole med stel af bejdset bøg, sæder betrukket med sort læder. Sædehøjde ca. 45 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor samt slitage. Enkelte stole fremstår med brugsspor på stel samt nypolstret med sort læder. (6)
25-03-2024 12:58:12