SAX Møbelfabrik. Spisestole (6)

Varenummer: 5981333

Næste bud: DKK 4.800
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

SAX Møbelfabrik. Spisestole med stel af bejdset bøg, sæder betrukket med sort læder. Sædehøjde ca. 45 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor samt slitage. Enkelte stole fremstår med brugsspor på stel samt nypolstret med sort læder. (6)

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:18:09
Showroom:   Kolding, DK