Seiko 'SQ Day-Date'. Herreur i stål med blå skive, 1980'erne

Varenummer: 6320119

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.200

Herrearmbåndsur fra Seiko, model SQ Day-Date, ref.nr.: 7546-8270, i urkasse af stål, blå skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, krystalglas, monteret med senere Hirsch læderrem, quartz urværk. Ø. 37,6 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på glas. Uret trænger til nyt batteri. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  02-02-2023 20:43:41