Severin Hansen for Haslev møbelfabrik. Sofabord, palisander

Varenummer: 6234277

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Severin Hansen. Kvadratisk sofabord af fineret palisander, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 50 B. 66 D. 66 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Auktionen afsluttes:  29-09-2022 21:19:00
Showroom:   Aarhus, DK