Siegfred Hass. Dansk skovparti med skovsø og stående herre.

Varenummer: 3774541
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 3.000

Siegfred Hass. (1848-1908). Dansk skovparti med skovsø og stående herre, olie på lærred. Sign. S. Hass 85. 92 x 131 (129 x 169) Malerier er monteret i en pragtramme.
Auktionen afsluttes:  01-04-2015 19:29:00