Signeret Persisk Tabriz Tæppe 447 x 308 cm.

Varenummer: 6130728

Næste bud: DKK 4.400
Vurdering: DKK 6.000

Signeret Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med slitage og brugsspor. Sign. Javan Amirkhiz. 447 x 308 cm.

DKK 4.400
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 15:18:41