På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Sigvald Tingkær, f. 1927, cd (3)
Vurdering:
1.000
Sigvald Tingkær: Landskaber. Olie på masonit. Sign. Sigvald. Ene betegnet bagpå "Efterår ved Fraugde 1973". 2 uden rammer. Mål ca. 36 x 38 cm. (43 x 45 cm.), 16 x 32 cm. og 27 x 40 cm. (3)
29-12-2010 14:35:00