Sigvard Bernadotte for Georg Jensen. Kande af sterlingsølv dessin nr. 856
Vurdering:
28.000
Sigvard Bernadotte for Georg Jensen. Kande af sterlingsølv med kanneleret korpus dessin. 856. Oprindelig formgivet i 1943 i to størrelser med tilhørende skål, som udgjorde et jordbærsæt. Sign.: Sigvard. Stempel efter 1945 Georg Jensen. 925S. H. 15,5 cm. Vægt 412 gr. Lette brugsspor
12-02-2023 17:32:48