Kategori  Vurdering

Sigvard Hansen, landskabsmotiv

Varenummer: 4994832
Hammerslagspris: DKK 3.800
Vurdering: DKK 12.000
Sigvard Hansen 1859-1938. Olie på lærred. Landskabsmotiv, signeret og dateret 1897. H.91 x 124 cm (126 x 158 cm) Meget stor samtidig guldramme.

Auktionen afsluttes:  06-06-2018 18:57:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej