Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Sigvard Marius Hansen, Augusta Blad og Tom Petersen på terassen på Taasinge, olie på træ, 1887 Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3077776
:
3036782
Hammerslagspris
:
EUR
850
6.332
Vurdering
:
EUR
1.200
8.940
Sigvard Marius Hansen (1859 - 1938), Augusta Blad og Tom Petersen på terassen på Taasinge, olie på træ, 1887, med monogram og datering, bagside dateret og med dansk titel 'Augusta Blad og Tom Petersen Terassen Taasinge' (fra anden hånd?), 37 x 46 cm.
Påskrifterne med kridt på bagsiden stammer fra en auktion hos Sotheby's fra år 1994.
Fremstår med rammerelateret slitage langs med kanterne af motivet.
28-06-2013 19:15:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
110261
28-06-2013
13:04:40
EUR
850
488429
27-06-2013
23:33:25
EUR
825
59788
27-06-2013
23:20:59
EUR
800
Til toppen