Skive: Bag med Rosa i den gode sags tjeneste! - til fordel for Danmarks Indsamling 2022

Varenummer: 6144717

Næste bud: DKK 4.600
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Bemærk: Denne vare er en oplevelse og kan derfor ikke fortrydes.

Kan den bedste truckfører bage den flotteste kage på tid? Eller er det firmaets IT-kyndige, der er mest ferm med fordant?

Hvis I står og mangler en perfekte underholdning til personaledagen, så er det nu, I skal byde med! I et og samme hammerslag, kan I nemlig både støtte coronakrisens børn og få et skægt teambuildingsarrangement med masser af bagesjov med vores allesammens Rosa fra ’Den store bagedyst’.

Den store kollega-bagedyst med op til 20 deltagere inkluderer:
- Oplæg fra Rosa med historier fra ’Den store bagedyst’ og introduktion til dagens program
- 3 timers bagedyst, hvor deltagerne ud fra en hemmelig opskrift dyster mod hinanden under kyndig vejledning fra Rosa
- Kåring af dagens vinderkage

Vil du hellere bruge dagen med Rosa i private rammer? Måske du mangler den perfekte gave til den runde fødselar, som i forvejen har alt? Så kan det også skrues sammen til den perfekte bagedag.

Den private bage-workshop med op til 10 deltagere inkluderer:
- 3 timers bageworkshop med Rosa
- Tip og tricks til pyntning af kagen

Praktisk om tid og sted:
Efter hammerslaget afklares det med vinderen, om der ønskes en bagedyst eller -workshop, ligesom der sættes en dato. Skive Kommune stiller lokale til rådighed, men Rosa kan efter aftale også komme til jer i egnede lokaler.

Antal: To valgmuligheder: Den store kollega-bagedyst med op til 20 deltagere eller den private bage-workshop med op til 10 personer
Sted: Skive Kommune stiller lokale til rådighed, men Rosa kan efter aftale også komme til vinderen i egnede lokaler
Udløbsdato: 31. december 2023

Værdi 10.000 dkr.

På denne auktion udleveres et værdibevis som enten skal afhentes i auktionshuset eller sendes mod gebyr. Værdibeviset vil indeholde kontaktoplysninger til yderligere koordinering af modtagelse af oplevelse.

Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Danmarks Indsamling 2022. Se alle auktionerne her. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Danmarks Indsamling 2022. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

Læs mere om Danmarks Indsamling 2022 auktionerne her.

Bemærk: I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.

Auktionen afsluttes:  29-01-2022 20:20:00
Showroom:  Herlev