Kategori  Vurdering

Skulptur/figur, Jesus, træ

Varenummer: 5390091

Næste bud: EUR 45
DKK 335
Vurdering: EUR 700
DKK 5.215
Skulptur/figur, Jesus, træ. Udskåret figur, siddende Jesus med tornekrone, H. 55,5 cm, B. 22 cm, D. 26 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, ridser, afslag, delvist med spor efter træorme, en fod er brækket af.

Auktionen afsluttes:  27-08-2019 20:34:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr

1842022 23-08-2019 19:33:11 EUR 40