Slagelse Møbelfabrik. Fire spisestole, palisander (4)

Varenummer: 6133001

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Slagelse Møbelfabrik. Fire spisestole med stel af fineret palisander, sæder betrukket med brunt læder. 1960'erne. SH. 45 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, slitage i læder, finerafslag. (4)

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 19:00:04
Showroom:   Aarhus, DK