Smaragd- og diamantring af platin, i alt ca. 1.40 ct. London 2009

Varenummer: 6287106

Smaragd- og diamantring af platin prydet med større smaragdsleben smaragd på ca 1.00 ct., flankeret af 4 større og mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet JID med engelske gold Hallmarks for London 2009.
Vægt ca. 8,8 g. Front B. inkl. fatning 0,8 cm. Ringstr. 55/17,5. Lette brugsspor på platin.

Køb nu pris
DKK 18.850