Søren Christian Bjulf. Vinterdag uden for Roskilde, postbud og kvinde i samtale. cd

Varenummer: 6138652
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Søren Christian Bjulf (1890-1958). Vinterdag uden for Roskilde, postbud og kvinde i samtale. Olie på lærred. Sign.: 'Bjulf'. 43,5 x 38,5 (56,5 x 51,5) cm.

Auktionen afsluttes:  02-01-2022 16:42:00
Showroom:  Herlev