Søren Ladefoged. Par lænestole af palisander (2)

Varenummer: 6319856
Hammerslagspris: DKK 7.200
Vurdering: DKK 10.000

Par loungestole / lænestole med stel af massiv palisander, betrukket med uldstof; justerbar siddestilling, H. 105, sædehøjde ca. 40 cm.
Fremstillet hos Søren J. Ladefoged & Søn, Durup.
Fremstår med brugsspor, betræk med slitage. (2)
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 20:47:15