Sophus Vermehren. Interiør med kvinde der vander planter

Varenummer: 6221332

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Sophus Vermehren (1866-1950). Interiør med kvinde der vander planter. Olie på lærred. Sign. S. Vermehren. 65,5 x 51,5 cm (81 x 66,5 cm). Fremstår med enkelte ridser.

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 19:22:05
Showroom:   Roskilde, DK