Sophus Vermehren. Interiør med kvinde der vander planter

Varenummer: 6221332
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Sophus Vermehren (1866-1950). Interiør med kvinde der vander planter. Olie på lærred. Sign. S. Vermehren. 65,5 x 51,5 cm (81 x 66,5 cm). Fremstår med enkelte ridser.

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 19:56:45
Showroom:   Roskilde, DK

397669 05-07-2022 18:50:27 DKK 800