Spansk plakat, 'Bomba Bloch', ca. 1920'erne

Varenummer: 6217727

Næste bud: DKK 1.100
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Original, spansk reklameplakat for vandpumpe, 'Para elevar agua Bomba Bloch no necesita engrase', sign. i trykket P. Sch., litografisk trykt hos Ortega, Valencia ca. 1920'erne. 110 x 77 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker i kanten.

Auktionen afsluttes:  20-08-2022 20:49:00
Showroom:   Vejle, DK