Vurdering:
Original, spansk reklameplakat for vandpumpe, 'Para elevar agua Bomba Bloch no necesita engrase', sign. i trykket P. Sch., litografisk trykt hos Ortega, Valencia ca. 1920'erne. 110 x 77 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker i kanten.
05-09-2022 15:05:52