Spejl og konsolbord, udskæringer, oversøisk træ (2)

Varenummer: 6219719
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Spejl i stor kraftig ramme af rigt udskåret mørkbejdset oversøisk træ. 20 årh./ nyere tid. H. 150 L. 88 cm. Fremstår med alm. brugsspor, afslag i ene hjørne. Samt konsolbord af rigt udskåret træ, med ornamentik i form af bladranker, rosetter mm. H. 76. L. 150 D, 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor, små ridser mm. Spejl og bord hjemtaget fra mellemøsten. (2)

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 12:52:06
Showroom:   Aarhus, DK

622378 30-06-2022 12:14:50 DKK 300